Český prezident Pavel zablahoželal Pellegrinimu k zvoleniu, podľa Babiša si Slováci vybrali dobre

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Czech Republic Presidential Election
Český prezident Petr Pavel a bývalý premiér Andrej Babiš. Foto: Archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Český prezident Petr Pavel zablahoželal Petrovi Pellegrinimu k zvoleniu za prezidenta. „Gratulujem Petrovi Pellegrinimu ku zvoleniu za nového prezidenta Slovenska. Verím, že naviažeme na tradíciu mimoriadne dobrých susedských vzťahov a budem sa tešiť na konštruktívnu spoluprácu,“ napísal Petr Pavel na Twitteri.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Pellegrinimu už na sociálnych sieťach pogratulovali aj český premiér Petr Fiala, minister zahraničných vecí Jan Lipavský a expremiér Andrej Babiš. „Verím, že budeme naďalej čo najlepšie rozvíjať výborné a hlboké vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskom,“ uviedol Fiala.

Lipavský uviedol, že verí, že nový slovenský prezident bude plne podporovať česko-slovenskú spoluprácu a bude zárukou pevného zakotvenia Slovenska v európskych a transatlantických štruktúrach. Andrej Babiš na Facebooku napísal, že Slováci si vybrali dobre.

„Budú mať hrdého prezidenta, ktorý vždy bude vo svete hájiť ich záujmy a bude stáť za všetkými občanmi,“ uviedol. Rovnako vyslovil svoju vieru v to, že Pellegrini sa zasadí o zlepšenie slovensko-českých vzťahov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej BabišJán LipavskýPetr FialaPetr Pavel