Aerolinka vytvorila sériu kníh, ktoré zodpovedajú dĺžke letu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: Ilustračné foto, www.news.com.au

Knihy, ktorých dĺžka je načasovaná tak, aby ich čitatelia stihli prečítať počas jedného letu, chcú odradiť cestujúcich od používania elektronických zariadení na palube lietadla.

Austrálska letecká spoločnosť Qantas pripravila pre svojich pasažierov zaujímavú ponuku – na svojich letoch bude čoskoro ponúkať špeciálnu sériu kníh, ktoré cestujúci stihnú prečítať od prvej po poslednú stranu počas jednej cesty. Knihy z edície Stories For Every Journey (Príbehy na každú cestu) majú vždy počtom strán zodpovedať dĺžke konkrétneho letu.

Bez názvu
Foto: Quantas

Aerolinka dúfa, že takáto ponuka odradí cestujúcich siahnuť počas letu po tabletoch a čítačkách a dovolí im opätovne objaviť čaro klasického listovania.

Quantas na spoluprácu oslovila newyorskú reklamnú agentúru Droga5 a vydavateľstvo Hachette. Pri výbere konkrétnych diel sa zamerala najmä na verných zákazníkov, ku ktorým patria muži – podnikatelia. V portfóliu sa preto najčastejšie objavuje literatúra faktu, thrillery či kriminálne poviedky. Dĺžku kníh spoločnosť prispôsobila výsledkom prieskumu o priemernej rýchlosti čítania, ktorú uskutočnila agentúra Droga5.

S blížiacim sa dovolenkovým obdobím sa trh čoraz častejšie obracia na leteckých pasažierov. Magazín Time nedávno pripravil špeciálnu esdíciu „letiskových kníh“. Ide o sériu bestsellerov v mäkkých väzbách vhodných na oddychové čítanie. V edíciii postupne vyjdú knihy ako Brownov Da Vinciho kód, Jedz, modli sa, miluj od Elizabeth Gilbert či motivačné príbehy Malcolma Gladwella v zbierke Záblesk.

www.news.com.au

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať