Dôchodca prišiel o 20-tisíc eur, podvodníčka sa vydávala za policajtku 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

O 20-tisíc eur prišiel počas víkendu podvodom 88-ročný senior vo Vysokých Tatrách. Ako v pondelok informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, v sobotu popoludní ho kontaktovala žena, ktorá sa predstavila ako policajtka.

Údajná nehoda jeho dcéry

Povedala mu, že jeho dcéra spôsobila dopravnú nehodu, pri ktorej prišla o život jedna osoba. Ako si ďalej vymyslela, dcéra sa mala z tohto dôvodu nachádzať na polícii, pričom pre jej prepustenie je potrebné zložiť kauciu vo výške 25-tisíc eur. Oslovený muž uviedol, že doma má iba 20-tisíc eur. Podľa inštrukcií peniaze v obálke priniesol na dohodnuté miesto a odovzdal mužovi, ktorý tam na neho čakal.

Až na druhý deň starší pán kontaktoval svojho vnuka, ktorý spolu so svojou mamou, teda dcérou seniora, celú vec ozrejmili a uviedli na pravú mieru. Ako vyplynulo, dcéra nemala dopravnú nehodu, nikoho nezrazila a polícia ju nezadržala. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, ktorý vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Trest odňatia slobody

Pri tomto závažnom skutku hrozí páchateľom podľa zákona trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Ligdayová pripomenula, že ide o skutok, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe.

Polícia neustále apeluje na občanov, aby si takéto podozrivé informácie ohľadom svojich blízkych okamžite overili predovšetkým u nich. Zavolať dcére, synovi, či niekomu inému z ľudí, ktorým dôverujeme, trvá len pár minút,“ upozornila hovorkyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Ligdayová