Dzurindova strana Modrí, Most-Híd sa premenovala, zmena názvu odráža angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mikuláš Dzurinda
Mikuláš Dzurinda. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Modrí, Most-Híd sa premenovala. Po novom sa politický subjekt volá Modrí- ES (Európske Slovensko). Na premenovaní strany sa zhodli delegáti strany na sneme, ktorý sa konal 11. decembra.

Významný krok v budúcnosti strany

Ako politický subjekt ďalej informoval, zmena názvu je významný krok v budúcnosti strany. Odráža tiež jeho angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám a európskemu smerovaniu Slovenska. Strana tiež avizuje zámer naďalej bojovať za spravodlivé, inkluzívne a európske Slovensko.

„Nový názov – Modrí – ES nám umožňuje jasne vyjadriť našu odhodlanosť pracovať pre dobro spoločnosti a dosiahnuť skutočnú prosperitu a solidaritu vo vnútri krajiny aj v rámci Európskej únie. Týmto krokom chceme vyjadriť našu pripravenosť prispievať k rastu a rozvoju Slovenska a zároveň byť aktívnym hráčom v európskom projekte. Zdôrazňuje našu pevnú vieru v hodnoty, ako je sloboda, demokracia a vzájomná spolupráca medzi členskými štátmi,“ uviedol predseda strany Mikuláš Dzurinda.

Návrhy a stratégie delegátov

Dodal, že zmenu učinili s plným porozumením strany Most-Híd, s ktorou majú v úmysle naďalej úzko spolupracovať. V rámci snemu delegáti diskutovali aj o aktuálnych politických témach, ktoré stoja pred Slovenskom.

„Delegáti snemu vyjadrili svoje návrhy a stratégie, ktoré pomôžu riešiť tieto problémy a prispejú k budúcemu úspechu krajiny,“ doplnila strana.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mikuláš Dzurinda
Firmy a inštitúcie MM Modrí Most-Híd