Fico býval u „svojich ľudí“ podozrivo lacno, podľa Remišovej mu Muňko predal byt výhodnejšie za protislužbu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veronika Remišová, Milan Vetrák
Zľava: Exposlanec Milan Vetrák a poslankyňa za klub Slovensko Veronika Remišová. Foto: reprofoto, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) býval u „svojich ľudí“ podozrivo lacno. Uviedla to poslankyňa a predsedníčka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Veronika Remišová (klub Slovensko).

Dôvodné pochybnosti

Pripomenula, že premiér v minulosti býval u „daňového podvodníkaLadislava Bašternáka či spolustraníka Dušana Muňka (Smer-SD), ktorého byt neskôr kúpil výrazne pod cenu a za menej, ako ho kúpil sám Muňko.

Remišová sa domnieva, že existujú dôvodné pochybnosti o tom, či si Fico mohol takúto transakciu dovoliť zo svojich oficiálnych príjmov. To, že Muňko predal premiérovi byt pod cenu je podľa poslankyne proti logike, ak nejde o protislužbu za určité výhody. Remišová taktiež tvrdí, že premiér by mal takéto „zľavy“ uvádzať vo svojom majetkovom priznaní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdokumentovanie príjmov

Robert Fico takmer celú svoju profesionálnu kariéru žil len ako zamestnanec štátu. To znamená, že jeho platové podmienky a oficiálne príjmy určovali právne predpisy. Na základe toho je pomerne jasné zdokumentovať, akými príjmami disponoval,“ uviedla Remišová na utorkovej tlačovej besede.

Exposlanec Milan Vetrák (Slovensko) v súvislosti s Ficovými príjmami a darmi podal podnet, ktorým sa bude zaoberať Remišovej výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Vetrák zároveň tvrdí, že Fica v súčasnosti neupodozrieva z toho, že niečo porušil, zatiaľ podal len podnet výboru na prešetrenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan MuňkoLadislav BašternákMilan VetrákRobert FicoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoSmer - SSD