Fico chcel zvolaním Bezpečnostnej rady SR prekryť odchod investície Bosch z východného Slovenska. „Ďakujeme“ zlovláde, uviedli Demokrati

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DEMOKRATI: Budúcnosť strany
Zľava v popredí: Predseda Demokratov Eduard Heger a podpredseda Demokratov Jaroslav Naď. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Skutočným dôvodom pondelkového zvolania Bezpečnostnej rady SR bolo prekryť odchod nemeckej investície Bosch z východného Slovenska. Uviedol to bývalý premiér Eduard Heger (Demokrati) na sociálnej sieti.

Za Fica investori odchádzajú

„Toto sú následky krokov vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Investori sa totiž nenechajú opiť lacným populistickým marketingom,“ napísal. Exposlanec Národnej rady SR Juraj Šeliga dodal, že jedným z dôvodov odchodu investora je „neisté podnikateľské prostredie”.

„Kým za Hegera investori prichádzali, za Fica odchádzajú. „Ďakujeme” zlovláde za kus dobre odvedenej roboty,“ uviedla strana Demokrati.

Slovensko nevyšle vojakov na Ukrajinu

V pondelok sa konalo zasadnutie Vlády SR a Bezpečnostnej rady SR. Premiér Robert Fico (Smer-SD) po nich informoval, že vládna koalícia sa zhodla na tom, že Slovensko neponúkne pomoc vo forme vyslania vojakov na Ukrajinu.

S týmto postojom sa v pondelok od 17:00 Fico zúčastňuje na porade premiérov v Paríži. Opozícia jeho vyhlásenia kritizovala s tým, že Fico zámerne zavádza a straší verejnosť, pretože otázka vyslania slovenských vojakov nie je na stole.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerJuraj ŠeligaPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Bezpečnostná rada SRBoschDemokratiNárodná rada SRSMER-SD