Fico odporučil novinárom a opozičným politikom, aby prestali paberkovať, robiť propagandu a byť aktivistami (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stretnutie prezidentov a premiérov v Paríži
Francúzsky prezident Emmanuel Macron víta slovenského premiéra Roberta Fica v Paríži na stretnutí 20 európskych hláv štátov a predsedov vlád a ďalších západných predstaviteľov na demonštrácii jednoty za Ukrajinu, keďže ruská invázia vstúpila do svojho tretieho roka. Paríž, 26. február 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) „bol rád“, že francúzsky prezident Emmanuel Macron na konci dňa potvrdil, že na stole je aj téma vyslania vojakov členských štátov NATO alebo na územie Ukrajiny. Fico to skonštatoval počas letu do Prahy na rokovanie Vyšehradskej štvorky (V4) na margo porady, ktorú na utorok večer zvolal Macron v Paríži.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Slovenský premiér dodal, že nepotrebuje francúzskeho prezidenta ako svedka, ktorý by mu mal niečo potvrdiť alebo vyvrátiť, no potešilo ho to. Slovenské médiá a opoziční politici, podľa neho vyzneli v tejto situácii ako hlupáci.

„Včera popísali, porozprávali, liberálne médiá, opoziční poslanci a politici ,všetko možné na mňa. Že som si problém vysielania vojakov z členských štátov NATO a EÚ na Ukrajinu vymyslel, aby som vraj prekryl nejaké iné témy. Nuž tak, páni novinári a páni opoziční politici, ja mám aj inú prácu, ako zvolávať Bezpečnostnú radu SR, zvolávať vládu, ale v takomto prípade sú to tak vážne ohrozenia Slovenskej republiky, že sme na to jednoducho museli reagovať,“ uviedol Fico.

Novinárom a opozičným politikom tiež odporučil, aby prestali paberkovať a robiť propagandu, a tiež aby prestali byť aktivistami. Dodal, že by mali robiť profesionálnu novinársku a politickú prácu, a potom budú mať také isté kvalitné informácie ako on.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Emmanuel MacronRobert Fico
Firmy a inštitúcie Európska úniaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy