Futbalistov FC Košice povedie dočasne Sovič, Ružomberku bude šéfovať Čech Ondřej Smetana

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FC Košice, Miroslav Sovič
Futbalistov FC Košice dočasne povedie Miroslav Sovič spoločne s Petrom Šinglárom. Foto: www.fckosice.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Futbalistov FC Košice dočasne povedie Miroslav Sovič spoločne s Petrom Šinglárom.

Mužstvo z metropoly východného Slovenska bolo bez hlavného trénera A-mužstva po tom, ako po víkendovej ligovej prehre s Banskou Bystricou vo funkcii definitívne skončil Anton Šoltis spolu s asistentmi Ondrejom Dudom a Rolandom Móderom.

„Celé sa to zrodilo, ako sa hovorí, z večera do rána. V pondelok ma oslovil pán Turczyk a zároveň aj vedenie klubu. Tam nebolo čo riešiť a bez váhania som to prijal. V utorok sme už s Petrom Šinglárom viedli tréning,“ povedal na klubovom webe Sovič, ktorý dostal za úlohu koučovať košické mužstvo v stredajšom pohárovom dueli v Šamoríne a následne i cez víkend v ligovom zápase na trávniku bratislavského Slovana.

K trénerskej zmene pristúpili aj v MFK Ružomberok. Koučom A-mužstva Liptákov bude český tréner Ondřej Smetana, ktorému bude asistovať doterajší kormidelník seniorského tímu Peter Tomko. Smetana ako hráč pôsobil vo viacerých českých kluboch, vrátane Slovana Liberec a 1. FC Slovácko. Má za sebou taktiež pôsobenia v Belgicku, Nemecku, na Cypre, v Rakúsku a slovenskí fanúšikovia si ho môžu pamätať ako útočníka Senice a Slovana Bratislava.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anton ŠoltisMiroslav SovičOndrej DudaOndřej SmetanaPeter ŠinglárPeter TomkoRoland Móder
Firmy a inštitúcie FC KošiceFC SlováckoFC Slovan LiberecMFK Dukla Banská BystricaMFK Ružomberok