Hamrana znepokojujú Ficove vedomosti o odpočúvaní vyšetrovateľov NAKA, policajtov posadil za detektor lži

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Štefan Hamran
Dočasný prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: www.facebook.com

Dočasného prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana znepokojuje, že Robert Fico (Smer-SD) uvádza v nahrávke z chaty informácie, ktoré naznačujú, že vedel o tom, že boli odpočúvaní vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Podľa šéfa polície to vyzerá ako únik zo spisu tímu Oblúk Úradu inšpekčnej služby, ktorý vyšetroval údajné ovplyvňovanie svedkov vyšetrovateľmi NAKA. Povedal to v relácii Braňo Závodský Naživo na rádiu Expres.

Hamran očakáva patričné kroky

Denník N 2. novembra informoval o tom, že predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico, majiteľ Bonulu Miroslav Bödör a advokáti Marek Para a Pavol Gašpar mali už v auguste a začiatkom septembra informácie, že Úrad inšpekčnej služby odpočúva vyšetrovateľov NAKA.

Vyplývať to má z rozhovorov z monitorovanej loveckej chaty, na ktorej sa stretávali. „Očakávam, že sa tam budú robiť kroky smerujúce k tomu, aby sa zistilo, ako je možné, že skupina ľudí na nejakej chate vie o tom, že je monitorovaná skupina vyšetrovateľov, ktorá paradoxne pracuje na tých najzávažnejších prípadoch,“ dodal Hamran.

Vinníkovi hrozí výpoveď

Policajný prezident uviedol, že aj on robí kroky k tomu, aby sa zistilo, ako unikli nahrávky z odpočúvanej chaty. „Pracujeme na tom. Máme určený okruh zhruba 20 ľudí. Podali sme trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby,“ skonštatoval Hamran.

Všetci podozriví z vynesenia nahrávok sú policajti a šiesti už podstúpili detektor lži. „Ak zistíme, že ich nejaký policajt zámerne vypustil, tak samozrejme tam bude trestné stíhanie a za mňa taký policajt musí skončiť v Policajnom zbore,“ uzavrel dočasný policajný šéf.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek ParaMiroslav BödörPavol GašparRobert FicoŠtefan Hamran
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPolicajný zbor SR