Aktualizované: Hamšík prvýkrát trénoval s tímom Ta-lien I-fang, na drese bude mať obľúbené číslo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marek Hamšík
Marek Hamšík Foto: archívne. SITA/AP.
  • aktualizované 18. februára 18:16

BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalista Marek Hamšík má za sebou prvý tréningový deň s čínskym tímom Ta-lien I-fang. Hoci pred prestupom z SSC Neapol do vzdialenej Číny rátal s tým, že príde o svoje typické číslo 17 na drese, nakoniec ho predsa len od tímu dostal.

„Čakal ma športový výstroj môjho nového klubu s číslom sedemnásť. Funkcionárom som povedal, že ja nechcem nikomu zobrať toto číslo, vyberiem si iné, no činovníci Ta-lienu mi povedali, že oni by chceli, aby som mal sedemnástku, to číslo patrí mne. Tak som im za to poďakoval,“ povedal Marek podľa svojej oficiálnej webovej stránky.

„Absolvoval som lekársku prehliadku v nemocnici, popoludní som sa v ťažkých podmienkach zúčastnil na prvom tréningu za Ta-lien. Keďže celý deň prší, ihrisko bolo náročné a rozmočené. Zajtra ma čakajú ďalšie dva tréningy,“ dodal Hamšík ku svojmu prvému tréningu v Číne.

Rodák z Banskej Bystrice iba koncom minulého týždňa potvrdil svoj prestup z Neapola do Ta-lienu za 20 miliónov eur, pričom päť miliónov má čínsky klub vyplatiť Neapolčanom hneď a ďalších 15 miliónov v priebehu najbližšieho roka. Hamšík má na Ďalekom východe v priebehu troch rokov zarobiť dovedna 27 miliónov eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek Hamšík
Firmy a inštitúcie SSC NeapolTa-lien I-fang