Holcim chce zavŕšiť fúziu s Lafarge v polovici budúceho roka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Holcim
ilustračné foto Foto: SITA/AP

ZÜRICH 18. novembra (WEBNOVINY) – Švajčiarsky cementárenský koncern Holcim v utorok potvrdil, že fúziu s francúzskym konkurentom Lafarge plánuje zavŕšiť v prvej polovici budúceho roka. Obe firmy podľa vyhlásenia očakávajú, že schvaľovací proces pred úradmi na ochranu hospodárskej súťaže zavŕšia do konca februára.

Zlúčením má vzniknúť najväčší producent cementu na svete s ročnými tržbami viac ako 40 mld. USD. Podmienky fúzie skúmajú Európska komisia, ak aj regulačné úrady v 15 krajinách. Aby nová spoločnosť získala súhlas regulátorov, musí predať aktíva, ktoré jej prinášajú v tržbách 3,5 mld. eur ročne a zamestnávajú zhruba 10-tisíc ľudí.

Zmluvy s novými majiteľmi predmetných aktív chce Holcim podľa vyhlásenia z utorka podpísať do konca januára. Holcim tento mesiac informoval, že do 20. októbra, kedy uplynul konečný termín na podanie nezáväzných ponúk, firma zaevidovala vyše 60 návrhov na prevzatie aktív.

Koncern Holcim pôsobí aj na Slovensku, a to prostredníctvom spoločnosti Holcim (Slovensko), a. s. ktorá je na domácom trhu najväčším výrobcom a dodávateľom stavebných materiálov a súvisiacich služieb. Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri SR od 1. februára 1992.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Holcim Slovensko