Hrôzostrašný prípad týrania v Trnave. Rodičia svoje štyri malé deti bili reťazami a nechávali hladovať (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Týranie detí
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Trnavská polícia má na stole hrôzostrašný prípad týrania, ktorého sa podľa doterajších zistení dopustili rodičia na svojich štyroch deťoch. Políciu na prípad upozornila škola v okrese Trnava, ktorú dve zo štyroch detí navštevovali. Najstarší, 12 ročný syn, mal na tele stopy po bití reťazou a modriny. Trpeli aj ďalšie deti, ktoré mali osem, päť a tri roky.

„Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, minimálne od roku 2020 a otec ich mal biť aj trikrát do týždňa. Za trest ich bil reťazou, remeňom, rukou, zamykal ich spolu v izbách na zámok a zámky našli policajti aj na chladničke,“ informovala o prípade trnavská polícia.

Nesmierne kruté tresty

Ak deti neposlúchali, museli byť za trest 24 hodín hladné. Kým hladovali, rodičia pred nimi jedli, a tak ich provokovali. Ako ďalej informovala polícia, aj keď k bitkám malo dochádzať najmä zo strany otca, mama detí mu v takomto spôsobe výchovy údajne nebránila. Konanie rodičov sa na deťoch malo podpísať nielen na fyzickom, ale aj psychickom zdraví.

Trnava, týranie detí.jpg
Políciu na prípad upozornila škola v okrese Trnava, ktorú dve zo štyroch z detí navštevovali. Najstarší, 12 ročný syn, mal na tele stopy po bití reťazou a modriny po tele. Foto: www.facebook.com

Ihneď po oznámení školy kontaktovali vyšetrovatelia aj pracovníkov sociálnej právnej kurately a po súhlase prokurátora polícia zadržala podozrivé osoby, 32-ročnú matku a 47-ročného otca. Skončili v cele policajného zaistenia, krátko na to ich vyšetrovateľ oboch obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby.

Trest na 7 až 15 rokov

Vzhľadom na závažnosť konania zároveň predložil návrh na podnet, aby boli obaja stíhaní väzobne. Sudca sa s návrhom na väzbu stotožnil, rodičia boli hliadkami eskortovaní do ústavu na výkon väzby. Obvineným môže za takéto konanie hroziť v zmysle zákona strata slobody na 7 až 15 rokov.

Trnava, týranie detí
Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, min. od roku 2020 a otec ich mal biť aj 3 krát do týždňa. Foto: www.facebook.com

Všetky deti boli rodičom odobraté. Tri staršie skončili v detskom domove a najmladšie z nich, trojročný chlapček, bude pravdepodobne umiestnený do profesionálnej rodiny.

Trnava, týranie detí
Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, min. od roku 2020 a otec ich mal biť aj 3 krát do týždňa. Foto: www.facebook.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať