Je to neprípustné a mimoriadne nebezpečné, Pellegriniho mrzia nenávistné prejavy v spoločnosti po prezidentských voľbách (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Petra Pellegriniho
Kandidát na prezidenta SR a predseda strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini (v popredí) počas tlačového brífingu v rámci volebnej noci v reštaurácii Aušpic pri príležitosti 1. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 24. marec 2024. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
Tento článok pre vás načítala AI.

Novozvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu je ľúto z prejavov nenávisti voči jeho podporovateľom. Ako ďalej vyhlásil v stanovisku, ľudia, ktorí mu prejavili dôveru, sú vystavovaní čoraz ostrejším osobným, politickým i mediálnym útokom.

V tejto súvislosti ich prosí, aby túto politiku nenávisti neopätovali, „pretože to je oheň, ktorý veľmi ľahko vzplanie, ale uhasiť ho je takmer nemožné„.

Schopnosť prijať rozhodnutia väčšiny

Skúška z demokracie nespočíva len v tom, či dokáže krajina zorganizovať slobodné a demokratické voľby. Skúška z demokracie spočíva aj v tom, či sme schopní prijať rozhodnutie väčšiny, zmieriť sa s tým, že mohlo byť iné ako naše osobné a rešpektovať ho nie z úcty k víťaznej politickej strane či kandidátovi, ale z úcty k svojim spoluobčanom a demokracii,“ zdôraznil Pellegrini.

Frustrácia tých, ktorí si želali iný volebný výsledok, je podľa Pellegriniho ľudsky pochopiteľná.

Je to neprípustné

Ale nedokážem si predstaviť, že by vo vyspelých štátoch písali rešpektované médiá po voľbách o tom, že ich občania stratili rozum, že prehrali hodnoty demokracie či vlastenectva a že sa netreba čudovať ľuďom, ktorí chcú takúto krajinu opustiť. Nerozumiem ani politickým výzvam na občiansky odpor, na nasadenie si boxerských rukavíc či na masívny odchod zo Slovenska,“ skonštatoval Pellegrini.

Doplnil, že ho mrzia aj verejné prejavy kolektívnej nenávisti voči celým sociálnym skupinám, akou sú napríklad starší ľudia.

To je nielen neprípustné, ale aj mimoriadne nebezpečné,“ dodal Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Pellegrini