Juraj Ančic povedie AS Trenčín do konca aktuálnej sezóny, realizačnému tímu radí Ivan Galád

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juraj Ančic
Tréner AS Trenčín Juraj Ančic. Foto: www.facebook.com

Juraj Ančic bude hlavným trénerom fortualigového futbalového klubu AS Trenčín až do konca sezóny 2021/2022.

Štyridsaťročný trenčiansky rodák prevzal kormidlo pri A-tíme Trenčanov v úvode decembra po Petrovi Hlinkovi, ktorý na základe vlastnej žiadosti a následnej konzultácii s vedením klubu skončil svoje pôsobenie v tejto organizácii.

Galád klub veľmi dobre pozná

Staronovou tvárou pri A-tíme trenčianskeho klubu je Ivan Galád, ktorý sa stal poradcom pre realizačný tím prvého mužstva. Informácie priniesol oficiálny web AS.

„Dlho sme zvažovali návrat k úspešnej štruktúre realizačného tímu z minulosti. Prvým rozhodnutím je potvrdenie Juraja Ančica v pozícii hlavného trénera minimálne na najbližšieho pol roka. Realizačný tím následne rozšíril Ivan Galád, ktorý bude konzultantom a technickým poradcom. Jeho prácou bude denná komunikácia s realizačným tímom a najmä hlavným trénerom. Pripravujeme ešte doplnenie tohto tímu o jedného asistenta trénera,“ informoval generálny manažér klubu Róbert Rybníček a doplnil: „Klub veľmi dobre pozná. V kontakte sme boli aj v časoch, keď nesedel na našej lavičke. Jeho spojenie s Jurajom Ančicom je pre nás ideálnou kombináciou skúsenosti a mladíckej dravosti. Tréner Galád sa dlho pohybuje v dianí a presne vie, ako to u nás funguje. Nebude mať priamu zodpovednosť za vedenie tímu. To bude na pleciach Ančica. Veríme, že to pomôže stabilizovať situáciu.“

Ivan Galád má bohaté skúsenosti z ligového pôsobenia, dvakrát viedol aj futbalistov Trenčína, hlavným koučom bol aj pri reprezentačnej „dvadsaťjednotke“ SR.

Trenčania nazbierali dvadsať bodov

V minulosti pôsobili ako konzultanti mladých trénerov v Trenčíne úspešní holandskí odborníci Leo van Veen a Peter Huistra.

V dvanásťčlennej fortunaligovej tabuľke patrí Trenčanom počas zimnej prestávky deviata priečka, v doterajších devätnástich dueloch nazbierali 20 bodov.

Na prvú šestku aktuálne strácajú štyri body, od baráže ich delí päť a od priameho vypadnutia desať bodov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan GaládJuraj AnčicRóbert Rybníček
Firmy a inštitúcie AS Trenčín