Vernisáž výstavy sa uskutoční za osobnej účasti autora vo výstavných priestoroch Slovenskej výtvarnej únie – UMELKA, v Bratislave, v stredu 27. 3. o 18:00.
Keď ženy okolo jedného stola vyšívajú, nemusí ísť len o výšivku. Dôkazom toho je aj procesuálno-participatívny projekt laureátky Ceny Oskára Čepana 2020 Daniely Krajčovej Obrúsok/Cерветка/Servetka.
Laureátka Ceny Oskára Čepana 2020 Daniela Krajčová pripravuje procesuálno-participatívny projekt, ktorého výstupom bude výstava Obrúsok/Cерветка/Servetka.
V Slovenskej národnej galérii pribudla vo výstave 7×7. Sedem slobodných úvah o umení haptická pomôcka na sprístupnenie výtvarných diel nevidiacim a slabozrakým návštevníkom/návštevníčkam. Pomôcka je súčasťou komplexnejšej snahy SNG o sprístupňovanie umenia rôznorodým skupinám.
Výstava nominovaných umelcov a umelkýň na Cenu Oskára Čepana 2021 dostala názov „All in. At Least, a Possibility…“, čím aktuálne odkazuje na možnosť, či nádej, víziu, ktorú môže priniesť do týchto dní.
V Slovenskej národnej galérii čaká od 9. decembra 2021 na svojich návštevníkov a návštevníčky nainštalovaná nová výstava, ktorá prezentuje najnovšie prírastky do zbierok Slovenskej národnej galérie autorov a autorky strednej generácie slovenského súčasného umenia.
Pred Kunsthalle Bratislava, v priestore Treskoňovej ulice, osadil Matej Gavula Promenádu, dočasnú zostavu kamenných prvkov odstránených z dunajského nábrežia v Bratislave. Pochádzajú z takzvaného Matušíkovho múrika, ktorý je zapísaný v kolektívnej pamäti Bratislavčanov ako ikonický prvok promenády pri Dunaji.
Slovenská výtvarníčka Denisa Lehocká pripravila rozmernú sériu organických objektov, strapcov rôznorodosti, špeciálne pre Kunsthalle LAB. Tie na mieste tvoria, ako to sama nazýva, komplexnú „priestorovú koláž“.
Výstava finalistov/finalistiek Ceny Oskára Čepana je na jednej strane spoločným výstavným projektom, no zároveň má čo najlepšie odprezentovať individuálne autorské projekty nominovaných umelcov/umelkýň.
Jednovečerný event s názvom nowlessness, act III: it’s getting hot in here prezentuje skupinu umelcov a umelkýň, ktorí/é z viacerých perspektív (nový materializmus, queer teórie, špekulatívny dizajn) spochybňujú tradičné delenie prírody a kultúry.