Ochrana prírody je podľa aktivistov dôležitá pre progresívcov či SaS, Smer-SD a Republika na otázky nereagovali

Klima, priroda
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Pozitívny prístup k problematike ochrany prírody majú podľa ochranárskej iniciatívy My sme les politické subjekty Progresívne Slovensko, SaS, KDH a Demokrati. Vyplýva to z vyhodnotenia zodpovedania troch otázok, ktoré aktivisti stranám zaslali.

Pýtali sa aj na problém s medveďmi

Ako nedostatočný prístup k tejto problematike hodnotia naopak postoj SNS, Sme rodina a OĽaNO. Smer-SD, Republika a Hlas-SD na otázky ochranárov nereagovali.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Aktivisti sa strán pýtali, aké plusy a mínusy vidia v prebiehajúcej reforme národných parkov, akým spôsobom by chceli riešiť problematiku medveďa hnedého a čo si myslia o úlohe ochrany prírody v súvislosti s globálnou klimatickou krízou a krízou biodiverzity.

Ochrana prírody ako predvolebná téma

Ochrana prírody je jednou z dôležitých tém, ktoré by sme mali pri voľbách zvažovať, keďže naše prežitie aj ekonomika spoločnosti sú priamo závislé na zdraví ekosystémov. A tie v súčasnosti zažívajú takpovediac predkolapsové stavy,“ konštatujú ochranári.

Iniciatíva My sme les vedia kampaň proti devastácii národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku. V tejto súvislosti napríklad argumentujú proti ťažbe dreva v nich a kritizujú prístup štátnych orgánov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DemokratiHlas-SDHnutie Republikainiciatíva My sme lesKDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSMER-SDSNS Slovenská národná strana