Progresívci zvolávajú mimoriadny výbor pre životné prostredie, z ministerstva zaznievajú strašidelné stanoviská

PS: Pri ochrane ŽP nebude čakať 100 dní
Podpredsedníčka výboru a poslankyňa PS Tamara Stohlová. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) zvoláva mimoriadny Výbor Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Strašidelné stanoviská

Spolu s ďalšími opozičnými stranami sa chcú ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) pýtať na jeho avizované zámery na Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR. Uviedla to podpredsedníčka výboru a poslankyňa PS Tamara Stohlová.

„Z ministerstva životného prostredia zaznievajú strašidelné stanoviská, ktoré sú v priamom rozpore s myšlienkou ochrany prírody. Ministra sme pozvali, lebo od neho chceme počuť vysvetlenia o zámere prehodnotiť celoročnú ochranu vlka dravého na Slovensku, ale aj o zámere zrušiť Národný park Malá Fatra a nahradiť ho prírodným parkom,” dodala.

Predmetný zámer komunikoval pred niekoľkými dňami štátny tajomník MŽP Filip Kuffa (nominant SNS) počas Dní zeleného lesa neštátnych vlastníkov v obci Belá pri Žiline.

Zvolanie mimoriadneho výboru

Zvolanie mimoriadneho výboru spolu so Stohlovou iniciovali poslanci NR SR Michal Sabo (PS), Marián Čaučík (KDH), Rastislav Krátky (hnutie Slovensko) a Alojz Hlina (SaS).

„Teší ma, že za ochranu životného prostredia sa postavili aj zástupcovia celej opozície. Na výbor sme pozvali aj europoslanca a odborníka na životné prostredie Michala Wiezika, ktorý je spoločne s europoslancom Martinom Hojsíkom spoluiniciátorom výzvy www.nestrielajtevlky.sk,“ doplnila Stohlová s tým, že petíciu za krátky čas podpísalo vyše 32-tisíc ľudí.

„Opozícia aj verejnosť ministrovi Tarabovi jasne ukazuje, že si prírodu nenechá len tak vziať,” zakončila poslankyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaFilip KuffaMarián ČaučíkMartin HojsíkMichal SaboMichal WiezikRastislav KrátkyTamara StohlováTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMatovičovo hnutie SlovenskoMŽP Ministerstvo životného prostredia SRNárodná rada SRPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSNS Slovenská národná stranaVýbor Národnej rady SR