Šimečka radí Dankovi, aby brzdil. Odporúčanie má aj pre Fica a Pellegriniho

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šimečka
Podpredseda parlamentu za Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka. Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Koaličné strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS v stredu zhodne reagovali na predstavenie lídra kandidátky Progresívneho Slovenska Ľudovíta Ódora. Všetky tri strany tvrdia, že postavenie bývalého premiéra úradníckej vlády do čela kandidátky potvrdzuje, že jeho kabinet bol vládou Progresívneho Slovenska.

Vláda Progresívneho Slovenska

„Keď sme hovorili o tom, že Čaputovej vláda „odborníkov“ je vládou Progresívneho Slovenska, vraj to bola lož! Čo hovoria dnes, keď sa Ódor postavil na čelo kandidátky progresívcov do európskych volieb?!“ uviedol Smer-SD.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hlas-SD na Facebooku napísal, že Ódor na čele kandidátky progresívcov je dôkazom toho, že Čaputovej úradnícka vláda bola vláda Progresívneho Slovenska. Národniari sa vyjadrili v rovnakom duchu: „Len sa potvrdilo, že nikdy nebol nezávislým premiérom, ale celý čas bol premiérom za Progresívne Slovensko.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Šimečkove odkazy pre koalíciu

Líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka má pre každého z lídrov koaličných strán jedno odporúčanie. „Pán Pellegrini, sústreďte sa radšej na to, aby po vás v politike zostalo aj niečo pozitívne a vlastné. Lebo za posledných 20 rokov vo všetkom podstatnom iba asistujete Robertovi Ficovi, držíte mu stranu a necháte sa ním poťahovať hore-dole, ako si zmyslí,“ adresoval predsedovi Hlasu-SD.

Premiérovi Ficovi (Smer-SD) zas odporučil, aby sa radšej staral o skutočné problémy Slovenska, nielen o svojich ľudí, beztrestnosť a pomstu. Pripomenul mu, že ako štvornásobný premiér má najväčšiu zodpovednosť za ťažké podmienky nášho zdravotníctva, školstva, spravodlivosti či ľudských práv.

Šéfovi SNS Andrejovi Dankovi dal radu, aby brzdil. „V politike aj za volantom. Pretože za sebou zanechávate iba chaos, spúšť, pokrivené reči aj stĺpy,“ uviedol Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Najväčšie problémy Slovenska

Ódor kandiduje ako odborník a až po eurovoľbách sa rozhodne, či vstúpi aj do hnutia PS. Ako povedal, pôvodne neplánoval kandidovať, no ťažko sa mu pozerá na to, ako súčasná vláda unáša Slovensko.

„Keď som skončil ako premiér vlády odborníkov, nezdalo sa mi, že najväčším problémom Slovenska je, že tresty pre mafiánov a korupciu sú príliš vysoké. Naivne som si myslel, že absolútnou prioritou by mali byť budúca generácia, zdravotníctvo, verejné financie alebo sociálne slabšie skupiny,” uviedol Ódor.

Nepáči sa mu tiež spôsob vládnutia Ficovej vlády a hovorí, že čím je niekto väčší lotor alebo diletant, tým má väčšiu šancu dostať riadiacu funkciu v štáte.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoĽudovít ÓdorMichal ŠimečkaPeter PellegriniRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaProgresívne Slovensko (PS)Smer - SSDSNS Slovenská národná strana