Korčok sa stretne s viacerými neúspešnými kandidátmi z prvého kola, hovoriť s nimi bude o podpore

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ivan Korčok
Kandidát na prezidenta a bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Víťaz prvého kola prezidentských volieb Ivan Korčok sa stretne s neúspešnými kandidátmi z prvého kola Jánom Kubišom, Patrikom Dubovským, Krisztianom Forróm a Igorom Matovičom, hovoriť s nimi chce o podpore pred druhým kolom. Od polnoci už so všetkými štyrmi hovoril, uviedol v televízii JOJ 24.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Idem do týchto stretnutí s nádejou, že voliči týchto kandidátov, rovnako ako tí, čo mi dali podporu v prvom kole, vedia o čo ide,“ povedal v JOJ 24 Korčok. Forma podpory sa podľa neho bude ešte len hľadať, pokiaľ sa stotožnia s jeho osobou. Korčok tiež akceptuje, že Forró sa stretne aj s Petrom Pelleginim.

Ivan Korčok sa chce zamerať aj na tú časť voličov strany Hlas-SD, ktorí sú sklamaní, pretože sľuby zo septembrových volieb, ako sú ceny potravín alebo hypotéky, sa nenapĺňajú. Za veľmi povzbudivé označil svoje výsledky vo viacerých okresoch južného Slovenska, kde dostal „slušnú podporu“.

Nadchádzajúce dva týždne budú podľa víťaza prvého kola volieb o prezentácii jeho vlastnej prezidentskej ponuky, aký chce byť prezident pre voličov a uchádzať sa bude o hlasy voličov celého politického spektra. Korčok však nemieni svoje postoje, ktoré sú známe, meniť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičIvan KorčokJán KubišKrisztián ForróPatrik Dubovský