Kriminalisti zadržali poľský kamión s tabakom za viac ako milión eur, našli aj nelegálnu výrobnú linku na cigarety (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tabak, finančná správa

Viac ako 1,2 milióna eur sa podarilo zachrániť kriminalistom finančnej správy, ktorí v poľskom kamióne objavili 95 kartónových krabíc s rezaným tabakom. Jeho hmotnosť bola 15 666 kg. Nelegálnu prepravu sa Kriminálnemu úradu finančnej správy (KÚFS) podarilo odhaliť v súvislosti s akciou v Partizánskom v závere minulého roka. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská.

Príslušníci KÚFS vlani v decembri zadržali v areáli priemyselného parku v obci Lužianky (okres Nitra) poľský kamión s tabakom. Predpokladaný únik na spotrebnej dani vyčíslili na 1 266 640,13 eur. Príslušníci KÚFS našli kompletnú nelegálnu výrobnú linku na cigarety s prepojením na poľskú organizovanú skupinu páchateľov.

Akciu v Partizánskom a vo Vrábľoch uskutočnili v závere minulého roka na základe dôslednej dvojmesačnej operatívno-pátracej činnosti. Príslušníkom KÚFS sa vtedy podarilo odhaliť nelegálnu výrobňu cigariet a sklad s mimoriadnym obsahom.

Zaistili takmer 29 miliónov kusov cigariet bez označenia platnou kontrolnou známkou, tabakovú surovinu v množstve 13,2 tony, technologické zariadenie na výrobu cigariet, baliace zariadenie, rezačku, sušičku ako aj komponenty na výrobu cigariet. Predbežne vyčíslený únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na 4,6 milióna eur.

Tabak, finančná správa
Tabak, finančná správa
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Rybanská
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRKÚFS Kriminálny úrad finančnej správy