Letanovská označila koalíciu OĽaNO za prepadnutý hlas, podľa Jurinovej strana Demokrati odstúpi sama

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rozhovor, Andrea Letanovská pre SITA
Jednotka kandidátky Demokratov pre septembrové predčasné voľby a primárka ARO v Národnom onkologickom ústave Andrea Letanovská v rozhovore pre agentúru SITA. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
Tento článok pre vás načítala AI.

Volebná jednotka koalície hnutia OĽaNO a priatelia, Kresťanskej únie a Za ľudí Erika Jurinová verí, že stranu Demokrati nebude potrebné vyzývať, aby pred voľbami odstúpili v prospech OĽaNO a priatelia, ale že k takémuto rozhodnutiu dospejú sami. Uviedla to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Matovič nie je schopný spolupráce

Líderka kandidátky Demokratov Andrea Letanovská oponuje, že koalícia OĽaNO a priatelia je fakticky prepadnutým hlasom, lebo aj keby sa jej podarilo prekročiť potrebné kvórum a dostať sa do parlamentu, nemá koaličný potenciál.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Pripomenula, že predseda obyčajných ľudí Igor Matovič sa sám vylúčil zo spolupráce, keď si dal podmienku na vstup do koalície v podobe 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách. „Igor Matovič jasne ukázal, že nie je schopný spolupráce,“ povedala.

Obidve strany sú v ohrození

Jurinová tvrdí, že by, ani v prípade, ak by prekrúžkovala Matoviča a stala sa líderkou hnutia, podmienku 500-eurovej odmeny nezrušila. Líderka kandidátky obyčajných ľudí hodnotí rozdelenie hnutia OĽaNO negatívne, ona sama bola od začiatku proti. Myslí si, že cieľ tohto rozdelenia nebude naplnený.

Pripomenula, že pôvodným cieľom vzniku Demokratov bolo poskytnúť alternatívu pre demokratických voličov, ktorí nechceli voliť OĽaNO, no výsledok je ten, že oba politické subjekty sú v pásme ohrozenia. Letanovská neverí, že oddelenie frakcie predsedu Demokratov Eduarda Hegera bolo Matovičovým nápadom, pripomenula, že samotný líder obyčajných ľudí v súčasnosti hodnotí odtrhnutie Hegera a jeho frakcie ako negatívne.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea LetanovskáEduard HegerErika JurinováIgor Matovič
Firmy a inštitúcie Kresťanská úniaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiRozhlas a televízia SlovenskaStrana DemokratiZa ľudí