Matovič je veľký problém súčasnej koalície, Sulík nehodlá urobiť výnimku (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAS: Uznesenie Republikovej rady a prijatie Krúpu
Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS). Foto: archívne. SITA/Branislav Bibel.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík stále trvá na tom, aby líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič odišiel z vlády.

List premiérovi Hegerovi

Dodal, že strana ho vníma ako veľký problém v súčasnej koalícii. Sulík o tom informoval v pondelok na tlačovej besede. „Z koalície sme už odišli a koncom augusta odídu aj ministri zo SaS vrátane mňa,“ doplnil.

Sulík tvrdí, že strana SaS napísala list premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), že opúšťajú koalíciu, v súčasnosti však spolu ešte nehovorili. „V liste sme Hegera poprosili, aby nám dal vedieť, ak má záujem o rokovania. Ak bude možné splniť túto kardinálnu požiadavku, potom si spolu sadneme a dohodneme sa na zvyšku,“ dodal minister hospodárstva.

Trpezlivosť nie je nekonečná

Sulík v pondelok opäť zopakoval, že výnimku nehodlá urobiť. Podľa Sulíka strana strpela veľa vecí, no ich trpezlivosť nie je nekonečná. Dodal, že Matovič vyštval SaS z koalície, a to, čo sa bude diať ďalej, závisí len od nich.

Koaličná strana SaS jednomyseľne prijala vo štvrtok 28. júla na Republikovej rade SaS rozhodnutie, aby líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič odstúpil zo svojej funkcie a odišiel z vlády. Ak Matovič do septembra neodíde, vládu opustia všetci ministri za SaS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita