Muž naháňal s nožom v ruke inštalatéra, súd mu vymeral desaťmesačný nepodmienečný trest

Nôž, muž, útok
Foto: ilustračné, Getty Images
Tento článok pre vás načítala AI.

Okresný súd v Trenčíne odsúdil mladého muža z Trenčína na desaťmesačný trest odňatia slobody za prečin nebezpečného vyhrážania.

Ako informoval hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus, obžalovaný muž s kuchynským nožom v ruke naháňal inštalatéra. Ten v jednom z bytov v bytovom dome vymieňal kanalizáciu.

„Inštalatérovi najskôr vulgárne nadával, potom ho chcel kopnúť, ten sa ale uhol a útočník spadol do vane. Napadnutý muž pozbieral náradie a išiel z bytu preč. Obžalovaný sa za ním rozbehol a s nožom v ruke robil bodavé pohyby smerom k poškodenému. Preto inštalatér začal utekať dole schodmi až do pivnice, kde mali s kolegami sklad a následne privolali políciu,“ priblížil prípad Tarabus. Agresívnemu mužovi policajti v dychu namerali 2,17 promile alkoholu.

„Znalec neskôr konštatoval jeho závislosť od alkoholu, marihuany a pervitínu, súd obžalovanému uložil aj ambulantné protitoxikomanické liečenie. Obžalovaný na hlavnom pojednávaní vyhlásil, že je vinný, rozsudok nie je právoplatný,“ dodal Tarabus.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Tarabus
Firmy a inštitúcie Okresný súd v Trenčíne