Na košickom turnaji Eastern Cup budú vítaní iba zaočkovaní fanúšikovia, testovaní majú vstup zakázaný

HC Košice
Hráči HC Košice. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

Na košické stretnutia hokejového turnaja Eastern Cup (19. – 22. augusta) sa dostanú iba zaočkovaní fanúšikovia. Ako informuje vedenie HC Košice, takéto rozhodnutie organizátorom umožní využiť celú kapacitu Crow Arény, v ktorej „oceliari“ nastúpia postupne proti slovinskej Ľubľane, maďarskému Miškovcu a Slovanu Bratislava. V rovnakom dejisku sa uskutoční súboj maďarského a slovinského účastníka podujatia.

„V prípade alternatívy s vpúštaním fanúšikov aj s testami by to bolo len 200 divákov,“ informovali Košičania. Mesto Košice sa v súvislosti pandémiou koronavírusu aktuálne nachádza oranžovej zóne.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„V prípade nepreukázania sa požadovaným potvrdením majiteľ vstupenky nebude mať umožnený vstup na podujatie a nemá nárok na vrátenie ceny za vstupenku,“ uvádza sa na webe HC Košice.

Druhým dejiskom podujatia sú Michalovce, kde miestny extraligista nastúpi proti Slovanu Bratislava, rakúskemu Klagenfurtu a Miškovcu. Na Zemplíne sa uskutoční aj zápas medzi Slovanom a Klagenfurtom a duel Ľubľany s Klagenfurtom. Michalovčania ešte nezverejnili, akú formu organizácie súbojov si zvolili na základe zaradenia do zelenej zóny COVID automatu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HC KošiceHC Slovan BratislavaKlagenfurt