Nahrávka z chaty, na ktorej sa ocitol Fico, priniesla prvé výsledky. Vyšetrovateľ obvinil tri osoby z pytliactva a prania špinavých peňazí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia NAKA
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
  • aktualizované 9. februára 18:06

Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v pondelok (7. februára) trestné stíhanie pre spáchanie prečinu pytliactva a pre zločin legalizácie výnosu z trestnej činnosti.

Ako ďalej pre agentúru SITA potvrdila Andrea Dobiášová z komunikačného oddelenie Prezídia Policajného zboru, súčasne bolo za tieto trestné činy vznesené obvinenie celkovo trom osobám. Vyšetrovateľ podľa Dobiášovej súčasne s doručením uznesenia o vznesení obvinenia upozornil Krajskú prokuratúru v Nitre na vysporiadanie sa s otázkou prípadnej zaujatosti. Portál tvnoviny.sk uviedol, že obvineniam čelí Andrej Jahnátek – syn bývalého ministra pôdohospodárstva či zápasník Matúš Mečár.

Priestorové odposluchy z chaty v levickom okrese, kde kamery zaznamenali rozhovory Roberta Fica, Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD), advokátov Mareka Paru a Pavla Gašpara a oligarchu Miroslava Bödöra sa v médiách objavili na jeseň minulého roku. Únik nahrávok vzniknutých v rámci vyšetrovania podozrenia na pytliactvo dala polícia preveriť.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v stredu začal v tejto trestnej kauze aj trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie osobe P. G. za zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. „Vzhľadom na prebiehajúce trestné konanie, ktoré je neverejné, nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ informovala Dobiášová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea DobiášováMarek ParaMiroslav BödörPavol GašparRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR