Namiesto stolárskej dielne našli kriminalisti finančnej správy nelegálnu výrobňu cigariet (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KÚFS
Namiesto stolárskej dielne našli kriminalisti v areáli bývalého družstva nelegálnu fabriku na cigarety. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) objavili v priestoroch bývalého roľníckeho družstva v Nitrianskom kraji nelegálnu výrobňu cigariet.

Zadržali v nej jedenásť osôb ukrajinskej, bieloruskej a gruzínskej národnosti. Hodnota zaistených tabakových výrobkov predstavuje sumu viac ako 2,6 milióna eur. Celkovo bolo podľa hovorkyne finančnej správy Drahomíry Adamčíkovej v súvislosti s týmto prípadom obvinených 13 osôb. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov. Nelegálna výrobňa cigariet mala pôsobiť ako stolárska dielňa.

KÚFS
Namiesto stolárskej dielne našli kriminalisti v areáli bývalého družstva nelegálnu fabriku na cigarety. Foto: www.facebook.com

„Kriminalisti vykonali domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a motorových vozidiel využívaných na trestnú činnosť. Zabezpečili kompletné výrobné zariadenie spolu s rezačkou, sušičkou tabaku a baličkou cigariet a rôzne výrobné komponenty,“ informovala ďalej Adamčíková. Celkovo zaistili 166 046 rôznych spotrebiteľských balení cigariet neoznačených kontrolnou známkou, čo predstavuje 3 320 920 kusov cigariet, 9 352,70 kilogramu tabaku určeného na výrobu cigariet.

Okrem toho zaistili aj jedno motorové vozidlo, listinné dôkazy, 15 mobilných telefónov, notebook, kamerové záznamy, pečiatky rôznych spoločností a detektor na vyhľadávanie „ploštíc“ a kamier. Hodnota tabakových výrobkov predstavuje sumu viac ako 2,6 milióna eur. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku je vo výške viac ako 1,7 milióna eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Drahomíra Adamčíková
Firmy a inštitúcie KÚFS Kriminálny úrad finančnej správy