Autobusy v Trnavskom kraji budú jazdiť ako cez prázdniny, zmenu by prinieslo len otvorenie škôl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Trnava - Arriva
Autobusová stanica v Trnave. Foto: Arriva Trnava. Foto: Arriva.

Prímestské autobusy v Trnavskom kraji budú od pondelka 11. mája jazdiť v režime školských prázdnin. Oproti súčasnému obmedzenému režimu budú mať cestujúci podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča k dispozícii 90 percent autobusových spojov. K návratu stopercentnej dopravnej obslužnosti by prišlo len v prípade otvorenia základných a stredných škôl.

„Dôvodom zmeny je postupné uvoľňovanie reštrikčných opatrení v súvislosti s bojom proti ochoreniu COVID-19. Rastie počet cestujúcich, ktorí sa potrebujú dostať do práce,“ povedal k prázdninovému režimu prímestských autobusov Viskupič.

Časy odchodov autobusov si môžu cestujúci pozrieť na webových stránkach autodopravcov Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Viac o téme: Koronavírus

Autobusy jazdili od 17. marca podľa sviatočného alebo medzisviatočného cestovného poriadku. Župa a dopravcovia tak reagovali na vtedajšiu situáciu s koronavírusom. Okrem toho bola doprava odvtedy z hygienických dôvodov bezplatná, opäť platiť sa začalo až 2. mája.

Prímestskú autobusovú dopravu vo verejnom záujme zabezpečujú v Trnavskom samosprávnom kraji traja dopravcovia. V Trnave a okolí je to Arriva Trnava, na juhu kraja SAD Dunajská Streda a na Záhorí SKAND Skalica.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Arriva Trnava