Český nákladný dopravca CS Cargo Holding chce prevziať NAD - RESS Senica, transakciu začal posudzovať PMÚ

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kamión
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Český nákladný dopravca CS Cargo Holding chce získať nepriamu výlučnú kontrolu nad slovenskou spoločnosťou Nákladná automobilová doprava – RESS Senica (NAD – RESS Senica). Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) v pondelok informoval, že už začal posudzovať oznámenú transakciu.

PMÚ žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ uviedla hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Spoločnosť C.S. Cargo s hlavným sídlom v Jičíne, kde bola založená v roku 1995, sa sústreďuje najmä na dopravné a logistické služby pre automobilový priemysel. Postupne vznikla skupina, ktorá pôsobí cez svoje dcérske spoločností v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku.

Podľa spoločnosti patrí medzi vedúce stredoeurópske subjekty poskytujúce cestnú, leteckú a námornú dopravu, vrátane komplexných logistických a colných služieb. Súčasťou CS Cargo Holding so sídlom v Prahe okrem materskej spoločnosti C.S. Cargo sú C.S. Cargo Services, C.S. Cargo Slovakia v Bratislave, C.S. Cargo Poland a Pumr & Ryba, Transport – Spedition.

Spoločnosť NAD – RESS Senica vznikla v roku 1997, prevádzkuje cestnú nákladnú dopravu. Podľa Obchodného registra SR má základné imanie vo výške 1,9 milióna eur, akcionárom a predsedom predstavenstva spoločnosti je Pavel Halabrín. Funkciu generálneho riaditeľa a člena predstavenstva, ako uvádza spoločnosť na svojom portáli, zastáva Pavol Kosík.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adriana Oľšavská
Firmy a inštitúcie NAD-RESS SenicaPMÚ Protimonopolný úrad SR