Cestári začnú opravovať prvých 30 úsekov ciest I. triedy, ministerstvo chce preinvestovať desiatky miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cesta, oprava cesty
Foto: ilustračné, Getty images

Prvých tridsať úsekov ciest I. triedy v hodnote 23 miliónov sa začne opravovať už v najbližších dňoch. Ako informoval minister dopravy Andrej Doležal prostredníctvom sociálnych sietí, je to prvá fáza v rámci veľkoplošných opráv ciest I. triedy, pričom sa opraví spolu 90 kilometrov.

Ako dodal, ešte tento rok bude Slovenská správa ciest (SSC) pokračovať s ďalšou várkou. Cieľom rezortu dopravy aj SSC je preinvestovať na opravu celkovo 180 kilometrov ciest v tomto roku 50 miliónov eur.

Rekonštrukcie potrvajú štyri roky

Veľkoplošné opravy ciest I. triedy vrátane mostov sa dotknú opravy približne 520 kilometrov ciest na území Slovenska. Rekonštrukcie ciest v hodnote 160 miliónov eur potrvajú štyri roky. Podľa ministra dopravy cesty I. triedy sú nosným dopravným systémom a preto si zaslúžia oveľa väčšiu pozornosť zo strany štátu.

Opravy sa dotknú všetkých samosprávnych krajov. Najviac úsekov treba riešiť podľa Doležala v Banskobystrickom kraji, kde sa opraví za 1,9 milióna eur 46 kilometrový úsek.

Opravy prispejú k bezpečnosti

V Košickom a Prešovskom kraji sa opravia cesty na štyroch úsekoch v hodnote 3,6 milióna eur. V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji sa opraví v rámci prvého balíka päť úsekov ciest za 3,6 milióna eur. Čo sa týka Trenčianskeho a Žilinského kraja, tak tam sa opravy dotknú deviatich úsekov ciest v hodnote 3,3 milióna eur.

Podľa Andreja Doležala spomínané opravy budú celoplošnou kompletnou modernizáciu ciest, ktoré prispejú k celkovej bezpečnosti cestnej premávky na Slovensku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRSSC Slovenská správa ciest