Cestovanie prešovskou MHD bude jednoduchšie, zavedie sa systematizácia prestupov či zjednotia názvy zastávok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autobus presov mestska hromadna doprava.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Od nedele 12. decembra dochádza k systematizácii prestupov medzi mestskou a prímestskou dopravou v Prešove.

Cieľom zmien je zjednodušiť cestovanie verejnou dopravou. Niektoré zastávky zároveň zmenia a zjednotia svoje názvy.

Tri systémové prestupné zastávky

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, cestujúcim dochádzajúcim do Prešova prímestskými autobusmi sa zjednoduší dostupnosť centra mesta vďaka zavedeniu troch systémových prestupných zastávok.

V smere z/do Bardejova, Vranova a Giraltoviec je to zastávka Ľubotice, Dopravný podnik, v smere z/do Levoče a Popradu zastávka Prešov, Levočská a v smere z/do Sabinova a Veľkého Šariša Prešov, rázcestie Šidlovec.

Rýchly prestup cestujúcich

Po novom všetky spoje šiestich zmluvných dopravcov Prešovského samosprávneho kraja a Košického samosprávneho kraja budú zastavovať na týchto zastávkach obsluhovaných mestskou hromadnou dopravou (MHD).

„Od 12. decembra tak budú mať cestujúci z regiónu umožnený rýchly prestup z prímestskej dopravy na mestskú a opačne vždy na rovnakej zastávke,“ uviedol Tomek.

Okrem toho sa systematizuje zastavovanie prímestských spojov na zastávke Prešov, Šafáriková cintorín, a to u všetkých spojov, ktoré touto zastávkou prechádzajú. Zmení a zjednotení sa tiež názvov troch zastávok MHD a prímestskej autobusovej dopravy.

Zastávka Dulova Ves, č. d. 132 sa tak zmení na Prešov, Dulova Ves – kostol, zastávka Solivar, Súkromné gymnázium zmení názov na Prešov, Solivarská a zastávka Dulova Ves, potraviny na Dulova Ves.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimír Tomek