Diaľničiari opravia úsek vozovky D1 pri Liptovskom Mikuláši, práce by mali začať 8. apríla

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NDS
Reprofoto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začne s opravou povrchu vozovky na trojkilometrovom úseku diaľnice D1 pri Liptovskom Mikuláši. Obnovou prejde celý pravý jazdný pás vrátane krajnice v kilometroch 270,6 – 273,5.

Diaľničiari informovali, že začiatok opravy naplánovali na pondelok 8. apríla, práce by mali trvať v závislosti od poveternostných vplyvov do začiatku mája.

Na vozovke sa podpísalo počasie

Úsek D1 na Liptove je prvým zo série plánovaných opráv diaľničných úsekov v regióne. Do bezpečnejšej a plynulejšej dopravy pod Tatrami v rámci tejto opravy NDS investuje 330-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

„Opravu si úsek vyžaduje najmä po poslednej zime, kedy sa aj nezvyčajné striedanie zimy, tepla v kombinácii s vlhkosťou podpísali na stave vozovky,“ informoval prevádzkový riaditeľ NDS Rastislav Droppa. Počas opráv cestári odfrézujú pôvodnú vozovku a položia nové asfaltové vrstvy.

Minimálne obmedzenia

„Za relatívne krátky čas vieme vodičom zaistiť omnoho komfortnejšiu dopravu na tomto vyťaženom úseku. Práce budú prebiehať tak, aby sme dopravu zaťažili len v minimálnej miere,“ dodal Rastislav Droppa.

Oprava preto bude realizovaná v dvoch etapách s postupným uzatváraním jednotlivých jazdných pruhov a krajnice. Práce budú prebiehať počas premávky, pričom doprava bude vždy presmerovaná do voľných jazdných pruhov toho istého jazdného pásu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rastislav Droppa
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)