MH Manažment podpísal zmluvy o predaji menšinových podielov v troch SADkách, získal viac ako sedem miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAD Prievidza, autobus

Spoločnosť MH Manažment podpísala tento týždeň zmluvy o predaji svojich menšinových podielov v troch spoločnostiach autobusovej dopravy.

Ako informuje štátna firma, za predaj podielov v SAD Prievidza, SAD Humenné a SAD Dunajská Streda získala približne 7,5 miliónov eur. Od 1. decembra tohto roku tak budú spoločnosti vlastniť ich doterajší väčšinoví vlastníci, a to Advance Investments a. s., ADS Vranov, s. r. o. a Dunajskostredská autobusová doprava, s. r. o..

Zložitá situácia

„Situácia v oblasti autobusovej dopravy je momentálne zložitá, preto považujeme výsledok verejnej súťaže, pomocou ktorej sa nám podarilo transparentným spôsobom predať podiely štátu, za výborný a ceny za podiely za primerané,“ povedal generálny riaditeľ MH Manažment Ľuboš Lopatka.

Štát pritom predával takmer 40 percent v SAD Prievidza a necelých 33 percent v SAD Humenné a SAD Dunajská Streda.

Mohli sa zúčastniť aj zahraniční kupci

Predaj prebiehal formou dvojkolovej verejnej súťaže, kombináciou ponukového konania a následnej elektronickej aukcie. Účasť v súťaži nebola podmienená žiadnymi obmedzeniami, mohla sa jej zúčastniť každá fyzická alebo právnická osoba a to aj zo zahraničia.

Jediným hodnotiacim kritériom bola najvyššia ponúknutá cena za prevádzaný podiel. Do verejnej súťaže sa pritom zapojili ako jediní práve doterajší väčšinoví vlastníci.

MH Manažment je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku. Jeho 100-percentným akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR. Hlavnou úlohou firmy je spravovanie majetkových podielov štátu vo viac ako 40 podnikoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš Lopatka
Firmy a inštitúcie ADS VranovAdvance InvestmentsDunajskostredská autobusová dopravaMH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRSAD Dunajská StredaSAD HumennéSAD Prievidza