Slovenská správa ciest začína s rekonštrukciou cesty I/51 v úseku Biela hora, prinesie to obmedzenia cestnej premávky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Práca na ceste, cesta, dopravné obmedzenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská správa ciest rozbieha rekonštrukciu 2,5 kilometrového úseku cesty I/51 v úseku Biela hora medzi Trstínom a Jablonicou v Trnavskom kraji. Súčasťou prác za 13 miliónov eur bude rozšírenie súčasného telesa cesty vybudovaním oporných a zárubných múrov v celkovej dĺžke 2 366 metrov.

Rekonštrukcia prinesie dopravné obmedzenia

V rámci stavby budú podľa Slovenskej správy ciest (SSC) vykonané aj stavebné úpravy odvodnenia, vrátane vybudovania jedného nového priepustu. Predpokladaný termín ukončenia rekonštrukcie je november 2025.

Stavebné práce na ceste si podľa hovorkyne SSC Jany Lukáčovej od 2. apríla od 9:00 vyžiadajú obmedzenia cestnej premávky. Vozidlá s dĺžkou do 10 metrov, vrátane autobusov hromadnej dopravy, budú jazdiť jedným jazdným pruhom a premávku bude riadiť prenosná cestná svetelná signalizácia (semafor).

Pre vozidlá s dĺžkou nad 10 metrov bude v danom úseku platiť úplná uzávierka. Odklon tranzitnej dopravy vozidiel sa teda bude týkať všetkých vozidiel s dĺžkou nad 10 metrov s výnimkou vozidiel stavby.

Vozovka nevyhovuje kategórii

Tranzitná doprava v úseku Trnava – Senica bude odklonená po diaľnici D2-D4-D1. V smere od Trnavy bude obchádzka prvýkrát označená na diaľnici D1 – križovatka Piešťany.

Nákladné vozidlá nad 10 metrov, ktoré by smerovali na Jablonicu, budú pokračovať v smere na Trnavu a od križovatky Trnava ďalej po D1 do Bratislavy. Vozidlá, ktoré prichádzajú od R1, budú taktiež smerované na Bratislavu.

Vozovka na ceste I/51 v katastri Jablonice podľa cestárov v súčasnosti nevyhovuje kategórii ciest I. triedy, pretože jej šírka nedosahuje 7,5 metra.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Lukáčová
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest