Tobogán, motýlia záhrada či bazén. To všetko má najlepšie letisko sveta 2023

Najlepšie letisko sveta 2023 Singapore Changi Airport

Takzvané Oscary leteckého priemyslu Skytrax World Airport Awards, ktoré sa udeľujú od roku 1999, po dvojročnej pandemickej prestávke opäť získalo singapurské letisko Changi. Titul najlepšie letisko sveta 2023 nadobudlo oprávnene.

Tohtoročným víťazstvom Oscarov leteckého priemyslu sa po dvojročnej pandemickej prestávke stal singapurský vzdušný prístav Changi, ktorý bol označený za najlepšie letisko sveta už osemkrát. Nebyť pandémie, kedy bola prevádzka letiska značne obmedzená, v rebríčku najlepších letísk na svete Skytrax World Airport Awards zostavovaným britským dopravným portálom Skytrax mohol víťaznú šnúru potiahnuť na viac ako 10 rokov. Druhé miesto obsadilo katarské letisko Dauhá Hamad, na treťom skončilo tokijské letisko Haneda, štvrtá pozícia patrí juhokórejskému Incheon a piata parížskemu letisku Charlesa de Gaulla. Prvú desiatku Skytraxu v roku 2023 dopĺňajú Istanbul, Mníchov, Zürich, druhé tokijské letisko Narita a Madrid-Barajas.

Tobogán, motýlia záhrada či bazén. To všetko má najlepšie letisko sveta 2023
Singapore Changi Airport. Foto: www.gettyimages.com
https://www.gettyimages.com/

Kinetický dážď, motýlia záhrada či tobogán

Singapore Changi Airport je však po 2-ročnej prestávke späť a to zaslúžene. Najlepšie letisko sveta 2023 cestujúci ocenili najmä pre príjemný personál a nadštandardné vybavenie, ktoré z neho robí prestupnú tranzitnú stanicu ponúkajúcu veľké množstvo možností, ako vyplniť čas čakaním na odlet. Okrem tradičného vybavenia letísk to je tiež 40 metrov vysoký okrúhly interiérový vodopád, 200 obchodov a niekoľko reštaurácií, množstvo zelených zón, tropická motýlia záhrada, 24-hodinové kino IMAX, bazén na streche a 12-metrový tobogán, umelecká inštalácia Kinetický dážď a ďalšie miesta, kde sa dajú stráviť hodiny čakania.

Najlepšia letisková reštaurácia, hotel či vybavenie

Singapurský vzdušný prístav okrem najlepšieho letiska na svete získal i hlavnú cenu v kategórii najlepšia letisková reštaurácia sveta. Ďalšie prvenstvo si odniesol v kategórii najlepšie vybavenie letiska.  To nie je všetko. Na prvej priečke sa Changi umiestnil aj v kategórii najlepší letiskový hotel so svojim ubytovacím zariadením Crowne Plaza Changi Airport. Singapore Changi Airport je tiež najlepším letiskom v Ázii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom