Letisko Bratislava má novú linku k Jadranu, Čierna Hora je lacnejšia (foto)

Bratislava, letisko, Čierna Hora
Foto: SITA/Martin Benko

K pravidelným leteckým spojeniam z Bratislavy v letnej sezóne pribudla linka do Podgorice. Prvý let do hlavného mesta Čiernej Hory vypravili na Letisku M. R. Štefánika v sobotu popoludní, linku prevádzkuje spoločnosť Air Montenegro dvakrát týždenne, okrem soboty aj v utorok, do polovice septembra. Let trvá viac ako hodinu, pričom Podgorica je vzdialená od Jadranského mora približne 65 kilometrov.

Nové letecké spojenie

Dopravca zriadil linku aj preto, že doposiaľ neexistovalo letecké spojenie medzi Slovenskom a Čiernou Horou. Záujem prejavili aj cestovné kancelárie a touroperátori, ktorí ponúkajú dovolenku vo vyhľadávanej turistickej destinácii.

Po otvorení letov z Českej republiky v minulom roku sme sa rozhodli otvoriť aj priame spojenie medzi Čiernou Horou a Bratislavou. Na prvom lete bolo 70 ľudí, čo je relatívne dobre na to, že sezóna ešte úplne nezačala,“ povedal pre agentúru SITA na bratislavskom letisku zástupca Air Montenegro pre Českú republiku a Slovensko Pavel Točík.

Bratislava, letisko, Čierna Hora
Foto: SITA/Martin Benko

Extrémne drahá destinácia

Linku môžu využívať aj individuálni cestujúci, spoločnosť ju zabezpečuje s lietadlom Embraer 195 s kapacitou 116 miest pre cestujúcich.

Návštevníci zo Slovenska chodia na dovolenku pri Jadrane najmä do Chorvátska. „Čierna Hora oproti veľmi populárnemu Chorvátsku sa líši tým, že je podstatne zelenejšia. Chorvátsko sa stalo extrémne drahou destináciou, Čierna Hora je podstatne lacnejšia,“ podotkol Točík s tým, že cenovo je porovnateľná so Slovenskom.

Čierna Hora je podľa neho známa kvalitnou gastronómiou, príjemnými ľuďmi, ale inak je to veľmi podobná balkánska krajina. Okrem mora, zálivov a zátok pripomínajúcich fjordy má rozmanitú hornatú prírodu.

Bratislava, letisko, Čierna Hora
Foto: SITA/Martin Benko

Air Montenegro prevádzkuje z Česka do Čiernej Hory dve linky. „Lietame z Prahy štyrîkrát týždenne a z Brna dvakrát týždenne do Tivatu,“ priblížil zástupca aerolínií. Na otázku, prečo linku z Bratislavy nelietajú tiež do Tivatu, ktorý leží v zálive Kotorská boka, odpovedal, že je to pre disponibilitu lietadiel. „Navyše, Podgorica je lepšia destinácia k dosiahnutiu všetkých prímorských letovísk,“ vysvetlil Točík.

Air Montenegro je nový národný letecký dopravca Čiernej Hory, vláda ju založila začiatkom roka 2021 a v júni toho istého roka začala prevádzku.

Bratislava, letisko, Čierna Hora
Foto: archív, SITA/Martin Benko
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika