Trnava začína s výstavbou cyklotrasy na dvoch uliciach, obyvateľov neminú dopravné obmedzenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cyklotrasa, Trnava
Stavebné práce na cyklotrase začnú na ulici Štefana Moyzesa v Trnave. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesto Trnava začína v pondelok 4. marca s výstavbou dvojkilometrovej cyklotrasy na Uliciach J. Bottu a Štefana Moyzesa. Stavebné práce za 2,3 milióna eur sú rozdelené na niekoľko etáp, postupne si vyžiadajú dopravné obmedzenia. Trnava túto cyklotrasu financuje z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Ulice budú postupne neprejazdné

Práce sa začínajú prvou etapou na Ulici Štefana Moyzesa, doprava v smere z Ružindolskej ulice tu bude zúžená do jedného jazdného pruhu. Vedľajšie ulice napojené na Moyzesovu budú postupne neprejazdné, obchádzky budú vyznačené dočasným dopravným značením. Ako informovala trnavská radnica, pre stavebné práce bude presunutá autobusová zastávka na Moyzesovej ulici.

Nová cyklotrasa bude dokončená ešte v tomto roku. Pôjde o jednou z kľúčových častí vznikajúcej nosnej siete cyklistických komunikácií v  meste, vďaka ktorej bude pre cyklistov vytvorený bezpečný koridor spájajúci železničnú a autobusovú stanicu, školy, internát, úrad práce i nákupnú zónu.

Mesto Trnava popri výstavbe cyklotrasy obnoví tiež chodníky a povrch vozovky. Súčasťou investičných akcií je aj umiestnenie nového verejného osvetlenia a mobiliáru, sadové úpravy a vytvorenie polopodzemného kontajnerového stojiska.

Výstavba kruhovej križovatky

Okrem toho si v tejto lokalite bude Trnavská vodárenská spoločnosť obnovovať svoje siete. V druhej polovici roka sa ráta so začiatkom výstavby kruhovej križovatky na Ulici J. Bottu v dotyku so Študentskou ulicou.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave urobilo vo štvrtok dôležitý krok k pripojeniu Trnavy na už existujúcu cyklocestu medzi obcami Špačince a Bohdanovce nad Trnavou.

Poslanci zmenili svoje uznesenie a zvýšili cenu za pozemky, ktoré ich vlastníci odmietali za pôvodne schválenú cenu 6 eur za meter štvorcový predať. Trnava im vyplatí 15 eur za meter štvorcový, vyhne sa tak vyvlastňovaniu pozemkov pre verejnoprospešnú stavbu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať