V Nitrianskom kraji na linkách prímestskej dopravy pribudlo 38 nových moderných autobusov (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
nové autobusy, arriva, mhd
Zdroj: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť ARRIVA Nové Zámky posiela na cesty v regiónoch Nové Zámky, Štúrovo, Šaľa, Komárno a Levice 38 nových autobusov Iveco.

Emisná norma EURO 6-E

Moderné autobusy pre prímestskú dopravu majú 40 miest na sedenie a 35 miest na státie. Vozidlá spĺňajú najprísnejšiu emisnú normu EURO 6-E a k ich výbave patria LED svetelné tabule s označením spoja vpredu a na pravej strane vozidla, výkonná klimatizácia, tónované bočné sklá, kamerový systém a moderné LCD panely v interiéri pre lepšiu orientáciu a informovanosť cestujúcich.

Kľúče od nových autobusov v piatok v Leviciach vodičom symbolicky odovzdali generálny riaditeľ spoločnosti Silvester Zemes spolu s primátorom Jánom Krtíkom.

„Zlepšovanie pracovných podmienok vodičov, napríklad aj investíciou do moderného vozového parku, je jednou z ciest, ako urobiť povolanie vodiča autobusu atraktívnym aj pre mladých ľudí. Musí však ísť ruka v ruke s finančným ocenením. Ukazuje sa, že súťaženie o dodávanie verejnej služby za najnižšiu cenu možno nie je tá najlepšia cesta, ako ohodnotiť túto zodpovednú a náročnú prácu. Aj preto v dnešnej situácii historického nárastu inflácie, ktorú nebolo možné dopredu predvídať, rokujeme s objednávateľmi, aby sme spoločne našli dodatočné finančné zdroje a stabilizovali mzdy vodičov vo verejnej doprave,“ povedal pri tejto príležitosti Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Nové možnosti a špeciálne úpravy

Každý z nových autobusov ponúka cestujúcim možnosť bezdrôtového pripojenia na internet cez WiFi. Zvýšil sa tiež počet USB portov na nabíjanie mobilných zariadení, ktoré sú rozmiestnené v celom vozidle.

Signalizačné tlačidlá, ktorými cestujúci dávajú znamenie vodičovi, sú označené aj Braillovým písmom pre lepšiu orientáciu nevidiacich a slabozrakých pasažierov. Špeciálna povrchová úprava zadnej strany sedadiel je odolná voči prejavom vandalizmu.

Okrem senzoru mŕtveho uhla sú autobusy vybavené ďalšími 6 kamerami, ktoré snímajú dianie pred a za vozidlom, ale aj v priestore pre cestujúcich, čím prispievajú k vyššej úrovni bezpečnosti počas cestovania.

Kabína vodiča je v autobusoch chránená bezpečnostným sklom a všetky vozidlá sú vybavené novým tarifným zariadením typu Vesna, ktoré umožňuje rýchlejšie vybavenie cestujúcich.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján KrtíkSilvester Zemes
Firmy a inštitúcie ArrivaArriva Nové ZámkyIVECO