V prímestských autobusoch na území Trenčína bude aj budúci rok platiť tarifa mestskej hromadnej dopravy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DOPRAVA: Nové autobusy MHD v Trenčíne
Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr
Tento článok pre vás načítala AI.

Cestujúci v Trenčíne budú môcť aj naďalej využívať spoje prímestskej autobusovej dopravy na území mesta za cestovné podľa platného cenníka tarify mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Predĺženie zmluvnej spolupráce

Umožňuje to predĺženie zmluvnej spolupráce medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a mestskou samosprávou, ktorú odsúhlasili krajskí aj mestskí poslanci.

„Vzhľadom na skutočnosť, že tarify prímestskej autobusovej dopravy a MHD nie sú jednotné, zmluvné strany budú pokračovať v refundácii úbytku tržieb z cestovného spôsobeného rozdielnymi sadzbami cestovného,“ uviedla Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK. Upozornila, že podobnú dohodu TSK uzavrel aj s mestom Partizánske.

Povinná akceptácia dopravnej karty SAD Trenčín

Podľa trenčianskej mestskej hovorkyne Eriky Ságovej cestujúci, ktorý si u vodiča autobusu prímestskej autobusovej dopravy zakúpi cestovný lístok na jazdu len na území mesta Trenčín, uhradí cestovné podľa platnej tarify MHD Trenčín.

„Môže tak urobiť v hotovosti, dopravnou kartou SAD Trenčín vrátane časového predplatného lístka zakúpeného na karte SAD Trenčín,“ poznamenala Ságová.

Doplnila, že cestovné v prímestských autobusoch bude zatiaľ možné uhrádzať len dopravnými kartami vydanými SAD Trenčín, nie dopravcom MHD.

„Dopravca MHD bude povinný akceptovať dopravné karty SAD Trenčín vrátane časového predplatného lístka,“ dodala Ságová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Erika SágováLenka Kukučková
Firmy a inštitúcie SAD TrenčínTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)