Žilinský dopravný podnik počas výročia vzniku chystá mimoriadnu linku, cestujúci dostanú pamätný lístok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Žilina, autobus
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) si 30. výročie svojho vzniku pripomenie v sobotu 25. novembra vypravením mimoriadnej autobusovej linky č. 93. Informovala o tom vedúca komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline Katarína Gazdíková.

Päť fotozástavok

Autobus Karosa B961 bude premávať po trase Železničná stanica – Kvačalova, DPMŽ – Hájik – Závodie – Hliny – Solinky – Vlčince – Autobusové nástupište.

„Určených je päť fotozástavok, na ktorých si budú môcť cestujúci autobus odfotiť. Odchody troch spojov mimoriadnej linky budú o 11:00, 13:00 15:00 od železničnej stanice. Autobus pre nástup a výstup cestujúcich zastaví v každej zastávke uvedenej v cestovnom poriadku,“ uviedla Gazdíková.

Bezplatné cestovanie

Cestovanie na mimoriadnej linke bude bezplatné a sprevádzajúci personál sa chystá rozdávať dva typy pamätných cestovných lístkov.

„Historický lístok si budú môcť cestujúci označiť na historickom označovači, ako to bolo štandardom v roku 1993. Druhý cestovný lístok bude prezentovať súčasný grafický a technologický trend a bude obsahovať jubilejné logo,“ dodala Gazdíková.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína Gazdíková
Firmy a inštitúcie DPMŽ Dopravný podnik mesta Žilina