Medveď "navštívil" hotel vo Vysokých Tatrách, vošiel cez dvere na fotobunku

Medveď, les
Jeden z tatranských hotelov v utorok večer navštívil medveď. Foto: ilustračné, Gettyimages
  • aktualizované 16. júna 17:32

Do kuchyne jedného z hotelov v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách sa v utorok večer, keď prevádzka ešte fungovala, dostal medveď. Pre agentúru SITA to v stredu potvrdil zástupca náčelníka Mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák.

Podľa jeho slov sa medveď dostal do kuchyne cez dvere na fotobunku okolo ôsmej večer. Zároveň dodal, že personálu zariadenia ani nikomu inému sa nič nestalo, medveď následne utiekol. Pre SITA to potvrdila aj recepcia hotela.

Na sociálnej sieti sa objavila fotografia medveďa po tom, ako pravdepodobne vyliezol na pult kuchyne so zariadením.

Nikomu sa nič nestalo

„Môžem potvrdiť, že sme v utorok večer zhruba o 21:15 mali nezvanú návštevu,“ spresnil v stredu pre SITA riaditeľ hotela. „Tentokrát sa nikomu nič nestalo, nakoľko išlo o mladého medveďa. S týmto fenoménom Tatier sa však stretávame veľmi často,“ dodal. Zdôraznil, že medveď ale nevošiel do kuchyne hotela, dostal sa len na terasu.

Podľa zástupcu náčelníka mestskej polície nejde o prvý takýto prípad. „V minulosti napríklad vošiel medveď v noci v Lomnici do hotela, keď tam bol už len recepčný, ale keď zbadal, kde je, utiekol preč,“ povedal.

Plašenie sa míňa účinkom

Podľa Štefaňáka návštev medveďov v intraviláne v Tatrách pribúda, mestská polícia sa s týmito prípadmi stretáva za posledný mesiac a pol každý deň. „Nestáva sa to, žiaľ, len v nočných hodinách, ale aj podvečerných. Prichádzajú mi každý deň zábery. V Lomnici sa nám večer okolo ôsmej hodiny potuluje medvedica s dvoma mladými. Našťastie, bolo to vždy bez nejakého zranenia,“ opísal.

Je presvedčený, že celé plašenie a akékoľvek opatrenia sa míňajú účinkom. „Medvede si na to zvykli, sú to inteligentné tvory. Keďže sa im to nespája s nepríjemným zážitkom, neboja sa,“ uzavrel.

Ďalšie medvede v Dubine

Na dvoch medveďov hnedých upozorňujú aj v lokalite Dubina pri podtatranskej obci Hranovnica. Samospráva žiada všetkých, aby boli pri pohybe v prírode opatrní.

Medvede sa v lokalite objavili v priebehu minulého týždňa, a to v smere na susedný Spišský Štiavnik. V časti Dubina sa nachádza niekoľko rodinných domov, ide zároveň o chatovú a záhradkársku oblasť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Štefaňák
Firmy a inštitúcie SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.