Minister Takáč vymenoval nového šéfa PPA, Kissa nahradil Humaj

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Humaj, Takáč, Kiss
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč, bývalý šéf PPA Jozef Kiss a súčasný šéf PPA Ondrej Humaj. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD) vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ondreja Humaja.

Humaj nastupuje po Jozefovi Kissovi, ktorý bol vo vedení agentúry od júna 2021. Informovalo o tom tlačové oddelenie ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

„Od nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja očakávam dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie v nastavených procesoch tak, aby agentúra plnohodnotne fungovala a napredovala,“ uviedol minister Richard Takáč.

Podľa neho je najväčšou úlohou, ktorá čaká nového generálneho riaditeľa, vyplatenie priamych podpôr na tento rok, v prípade projektových podpôr je to čerpanie fondu Programu rozvoja vidieka a v oblasti štátnej pomoci je to administrovanie výziev Zelená nafta a Poistné. „Ideme do veľmi náročného obdobia a ja som pripravený garantovať kontinuitu nastavenia agentúry tak, aby sme sa posúvali k jej plnohodnotnému fungovaniu,“ uviedol nový šéf PPA Ondrej Humaj.

Doterajší generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss v pondelok skončil vo svojej funkcii.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef KissOndrej HumajRichard Takáč
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúraSMER-SD