V roklinách Slovenského raja je vysoký stav vody, chodníky sú pokryté ľadom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenský raj
Foto: Ilustračný, pixabay.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Napriek silným mrazom je vo všetkých roklinách Slovenského raja veľmi vysoký stav vody. Chodníky a technické zariadenia sú zaľadnené a v roklinách sa nachádzajú popadané stromy, ktoré však priebežne z chodníkov odstraňujú.

Informoval o tom zástupca riaditeľa Správy Národného parku Slovenský raj Peter Olekšák. Návštevníci by preto mali prispôsobiť súčasnej situácii aj svoje vybavenie a správanie.

Podľa Olekšáka je potrebná vysoká nepremokavá obuv. „Je vhodné mať so sebou veci na prezutie a prezlečenie. Na šmykľavých chodníkoch je výhodné mať kvôli stabilite paličky a proti pošmyknutiu protišmykové návleky, alebo mačky,“ radí ďalej na internetovej stránke správy národného parku. Zároveň pripomenul, že túry trvajú v porovnaní s letom často aj dvojnásobne dlhý čas.

Ešte v utorok 9. januára pracovníci Správy NP Slovenský raj prepiľovali stromy na turistickom chodníku v Sokolej doline a na ceste Košiarny briežok – Klauzy.

„Sokolia dolina v súčasnosti nie je pre bežných turistov, ale pre fajnšmekrov, ktorí chcú, aj napriek extrémnym podmienkam, vidieť túto najdivokejšiu roklinu,“ upozornil zástupca riaditeľa národného parku. Podľa jeho slov sú v rokline v súčasnosti zatopené niektoré úseky, ktoré je potrebné prebrodiť alebo obísť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Národný park Slovenský raj