Vlčan podporil hromadné očkovanie vo firme na spracovanie dreva, vakcínu podali vyše 200 zamestnancom

Samuel Vlčan
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským podporili vo štvrtok hromadné očkovanie proti COVID-19 v spoločnosti na spracovanie ihličnatého dreva v Tomášovciach.

Mobilný očkovací tím hromadne zaočkoval vyše 200 zamestnancov firmy PRP. Zaočkovať sa mohli dať aj rodinní príslušníci zamestnancov a tiež dodávatelia firmy.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Obaja ministri ocenili vedenie i zamestnancov drevospracujúceho podniku, ktorí sa hromadným očkovaním rozhodli zvýšiť kolektívnu imunitu v boji proti šíriacim sa mutáciám koronavírusu. Informovala o tom kancelária ministra Vlčana.

Plánujú aj druhé kolo

„Oceňujem zodpovedný postoj zamestnancov a príbuzných tejto firmy, ktorá sa pridala k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Verím, že aj vďaka ním sa nám podarí lepšie zvládnuť ďalšie mutácie vírusu a nadobro skoncovať s vyčerpávajúcou pandémiou. Chcel by som vyzvať aj ďalšie firmy a prevádzky nielen z nášho rezortu, aby sa zapojili. Výpadok zamestnancov v akejkoľvek firme spôsobuje rozsiahle problémy v oblasti výroby a distribúcie surovín, či výrobkov pre obyvateľov našej republiky,“ uviedol Samuel Vlčan.

Drevospracujúca spoločnosť PRP, s. r. o. z Tomášoviec v okrese Lučenec plánuje aj druhé kolo očkovania, ktoré bude 12. augusta. Zaočkovať sa opäť prídu zamestnanci a ich príbuzní.

Na očkovanie pozýva aj dodávateľov

Na očkovanie firma pozýva aj svojich dodávateľov, keďže s nimi prichádzajú do osobného kontaktu. Po druhom kole očkovania bude vo firme zaočkovaných 80 % zamestnancov. Očkovanie zabezpečili žiadosťou cez Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

„Očkovanie vo firmách nám pomáha zvýšiť počet zaočkovaných ľudí na Slovensku, očkuje sa už vo viac ako 30-tich firmách po celej krajine, touto formou už bolo zaočkovaných takmer 3 500 ľudí. Ďakujem zamestnávateľom za proaktívny krok a pozývam do očkovania aj ďalšie firmy. Spoločne tak ochránime nielen vašich zamestnancov, ale aj ich ľudí v ich okolí. Očkovanie je dnes jediným účinným nástrojom v boji s ochorením COVID-19, ktoré zároveň umožní udržať v chode našu ekonomiku,“ vysvetlil Vladimír Lengvarský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Samuel VlčanVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRPRP