Vlk je podľa jednej vyhlášky chráneným živočíchom a podľa druhej sa môže loviť, rezort pôdohospodárstva chce úpravu zjednotiť

Vlk dravý
Foto: ilustračné,www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka plánuje zjednotiť právnu úpravu, týkajúcu sa času lovu vlka dravého a vymedzenia území, na ktorých lov vlka dravého nebude možný. Rezort pripravuje novelizáciu vyhlášky k zákonu o poľovníctve.

Prijatím vyhlášky ministerstva životného prostredia k zákonu o ochrane prírody a krajiny podľa rezortu pôdohospodárstva nastala situácia, keď dva rovnocenné právne predpisy upravovali lov vlka dravého diametrálne odlišne.

Kým jeden predpis zaradil vlka dravého medzi celoročne chránené živočíchy, druhý právny predpis určoval obdobie, kedy sa môže vlk dravý loviť,“ upozornilo ministerstvo. Súčasne prebiehajúcou novelizáciou oboch týchto predpisov sa podľa rezortu právna úprava v tejto oblasti zjednotí. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka určilo ročnú kvótu lovu vlka dravého v poľovníckej sezóne 2023/2024 na 60 jedincov. Lov vlka dravého na základe tejto kvóty však bude možný až po zmene vyhlášky rezortu životného prostredia k zákonu o ochrane prírody a krajiny, ktorou sa vlk dravý vypustí zo zoznamu chránených živočíchov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SR