Žiadne ukrajinské obilie sa v Mlyne Kolárovo nezlikvidovalo a ministerstvo oklamalo ľudí, tvrdí poslanec Linhart

Patrick Linhart
Poslanec NR SR a člen Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Patrick Linhart. Foto: SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a číslo 100 na kandidátke strany Hlas – sociálna demokracia Patrick Linhart tvrdí, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR oklamalo ľudí v súvislosti s likvidáciou ukrajinského obilia.

Poslanec išiel osobne skontrolovať jeho likvidáciu do Mlynu Kolárovo. Linhart v minulosti upozornil, že 550 ton kontaminovaného obilia Mlyn Kolárovo pustil do obehu a taktiež, že zvyšných 750 ton odmieta zlikvidovať.

Mlyn dal celú vec na súd

Rezort pôdohospodárstva tvrdí, že jeho likvidácia bola nariadená dodnes.

„Oklamali nás. Absolútne žiadne obilie sa nezlikvidovalo a Mlyn Kolárovo dal celú vec na súd. Obilie je naďalej v sýpkach, je momentálne v zásobníkoch a čaká na vypustenie medzi ľudí,“ uviedol Linhart.

Odobrali tri vzorky

Ministerstvo pôdohospodárstva podľa poslanca tvrdí, že obilie odmieta zlikvidovať, pretože vzorky neboli správne odobraté.

„Boli odobraté tri vzorky, tzv. prvá, druhá a arbitrážna, rozhodcovská vzorka, ktorá putovala do zahraničia. Všetky tri potvrdili rezíduá zakázaného pesticídu,“ informoval poslanec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrick Linhart
Firmy a inštitúcie Mlyn KolárovoMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR