Navaľnyj vyzval Rusov, aby prišli hlasovať proti Putinovi v rovnakom čase na poludnie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Alexej Navaľnyj
Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Uväznený líder ruskej opozície Alexej Navaľnyj vyzval všetkých Rusov, ktorí sú proti režimu Vladimira Putina, aby na protest v deň prezidentských volieb odovzdali svoj hlas na poludnie. Referuje o tom web news.sky.com.

Hlasovanie proti ruskému vodcovi nestačí

Navaľnyj prostredníctvom svojich priaznivcov na platforme X povedal, že iba hlasovanie proti ruskému vodcovi nestačí, pretože Moskva môže výsledok sfalšovať pomocou elektronického hlasovacieho systému.

Povedal však, že ak na poludnie 17. marca, v deň ruských prezidentských volieb, prídu veľké davy, „môže to byť silná demonštrácia nálady v krajine“. „Táto protestná akcia je úplne legálna a bezpečná,“ dodal Navaľnyj.

O dvanástej je vysoká účasť

Rusko je čoraz tvrdšie voči masovým protestom, ktoré sú v súčasnosti v krajine pre riziko zatknutia zriedkavé. Navaľnyj však povedal, že nebude možné zastaviť hlasovanie.

„O dvanástej je už vysoká účasť, je tu veľa ľudí a vyčleniť tých, ktorí hlasujú ‚proti‘, sa jednoducho nedá,“ povedal Navaľnyj.

Štyridsaťsedemročný kritik Kremľa má zostať vo väzení až do svojich 74 rokov na základe obvinení, ktoré sú podľa mnohých vykonštruované.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexej NavaľnyjVladimir Putin