Neapol premenoval futbalový štadión na počesť zosnulého Diega Maradonu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Insigne, maradona
Lorenzo Insigne na štadióne tímu SSC Neapol pred bannerom Diega Maradonu. Foto: SITA/AP

Taliansky futbalový klub SSC Neapol v piatok oficiálne premenoval štadión na počesť bývalého kapitána „partenopei“ Diega Maradonu. Mestské zastupiteľstvo v Neapole schválilo zmenu názvu stánku San Paolo na Štadión Diega Armanda Maradonu.

Maradona strávil v Neapole najlepšie roky kariéry

Neapol má z dnešného rozhodnutia veľkú radosť,“ uviedol klub v krátkom stanovisku. Maradona skonal minulý týždeň ako 60-ročný v rodnej Argentíne.

„Božský Diego“ počas hráčskej kariéry pôsobil v argentínskych kluboch Argentinos Juniors, Boca Juniors a Newell´s Old Boys či španielskych tímoch FC Barcelona a FC Sevilla, no nikde mu nebolo tak dobre ako v Neapole.

Pod Vezuvom strávil najlepšie roky kariéry (1984-1991) a vtedy provinčný klub priviedol v rokoch 1987 a 1990 k dvom titulom majstra Talianska.

Jedna z najväčších postáv modernej histórie mesta

Dodnes ho v Neapole považujú za jednu z najväčších postáv modernej histórie mesta, čo pekne vystihol súčasný kapitán SSC Lorenzo Insigne: „Vždy nás obraňoval, aj v časoch dávno po skončení kariéry. Neapol bol jeho srdcová záležitosť. Ľudí v tomto meste miloval a nikdy ich neprestal nosiť v srdci. Teraz je navždy preč, preto ho musíme dostať do našich sŕdc všetci my ostatní.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Diego Maradona
Firmy a inštitúcie SSC Neapol