Nosko povedie Banskú Bystricu ďalšie štyri roky, úspech v spojených voľbách zaznamenali aj primátori okresných miest

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Nosko
Kandidát na post primátora Banskej Bystrice Ján Nosko. Foto: SITA/Jakub Julény

Banskobystrický primátor Ján Nosko obhájil v komunálnych voľbách v sobotu (29. októbra) svoju funkciu a úradovať bude ďalšie štyri roky.

Rovnako svoje posty podľa predbežných výsledkov obhájili primátori ďalších ôsmich okresných miest v Banskobystrickom kraji. Zmena nastane v štyroch z 13 okresných miest v kraji – v Detve, Poltári, Žarnovici a vo Zvolene.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Maňka vystrieda Balkovičovú

Vo Zvolene do primátorského kresla zasadne Vladimír Maňka (NEKA), ktorý už v minulosti na tomto poste pôsobil a bol tiež poslancom Národnej rady SR, poslancom Európskeho parlamentu za stranu Smer-SD a tiež predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja. V tomto meste už opätovne nekandidovala doterajšia primátorka Lenka Balkovičová.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (online): Župani a primátori sú známi, zvolení boli aj nováčikovia (video+foto)

V Poltári nad doterajšou primátorkou Martinou Brisudovou (NEKA) zvíťazil Peter Sitor (NEKA), v Detve nad primátorom Jánom Šufliarským (NEKA) vyhral Branislav Baran (NEKA) a v Žarnovici, kde doterajší primátor Kamil Danko už nekandidoval, vyhrala Alena Kazimírová (NEKA).

Kandidáti obhájili svoje funkcie

Okrem Banskej Bystrice, kde vo funkcii primátora zostáva Ján Nosko (NEKA), sa nemenia primátori ďalších ôsmich okresných miest v Banskobystrickom kraji.

V Brezne je to Tomáš Abel (NEKA), v Banskej Štiavnici Nadežda Babiaková (Smer-SD, Hlas-SD, SNS, SMS, Sme rodina, Republika), v Krupine Radoslav Vazan (NEKA), v Lučenci Alexandra Pivková (Za ľudí, SaS, NOVA, Sme rodina, Aliancia), v Revúcej Július Buchta (NEKA), v Rimavskej Sobote Jozef Šimko (NEKA).

Vo Veľkom Krtíši Dalibor Surkoš (Smer-SD, Sme rodina, Aliancia, Starostovia a nezávislí kandidáti, SMS) a v Žiari nad Hronom Peter Antal (NEKA).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alena KazimírováBranislav BaranJán NoskoLenka BalkovičováMartina BrisudováPeter SitorTomáš AbelVladimír Maňka