Ódorova úradnícka vláda sa od prvého dňa musela naplno pustiť do práce, tvrdí prezidentka Čaputová

VLÁDA: Rokovanie Bezpečnostnej rady SR
Sprava: Prezidentka SR Zuzana Čaputová a dočasne poverený predseda vlády SR a minister vnútra SR Ľudovít Ódor počas tlačovej konferencie po rokovaní Bezpečnostnej rady SR na Úrade vlády v súvislosti so zadržaním 5 ľudí pod názvom Rozuzlenie Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA). Bratislava, 18. august 2023. Foto: SITA/Diana Černak
Tento článok pre vás načítala AI.

Úradnícka vláda Ľudovíta Ódora sa od prvého dňa musela naplno pustiť do práce, skonštatovala prezidentka Zuzana Čaputová v relácii televízie TA3 V politike na margo uplynutia sto dní mandátu úradníckeho kabinetu.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Všetky strany v opozícii

Poznamenala, že považuje za potrebné zdôrazniť, že všetky politické strany sú voči tejto vláde v opozícii. Ódorovmu kabinetu sa podľa nej celkom darí nevytvárať krízy a plniť svoje úlohy.

Dodala tiež, že vláda odborníkov podľa nej nepotrebuje riešiť veci na tlačových besedách ako politickí predstavitelia v minulosti, ale rieši záležitosti vecne a odborne. Ich odborné riešenia však podľa nej nie sú podľa prezidentky tak mediálne atraktívne ako politické tlačovky, uviedla s tým, že sama zo strany ministrov vníma komunikáciu i riešenia.

Migračná kríza

Migračná kríza je podľa Čaputovej príležitosťou pre Ódora, aby zhodnotil mieru a intenzitu komunikácie, keďže vláda má riešenia, ktoré môže komunikovať. Zdôraznila, že daná téma je vo vládnom kabinete živá a prítomná počas celého leta a aj vďaka tomu vláda dokázala veľmi rýchlo predložiť a prijať opatrenia.

Podľa hlavy štátu ministri úradníckej vlády nie sú zaťažení politickými konfliktmi a zároveň podľa jej názoru dokázali dobre identifikovať problémy. Ocenila aj systémovosť opatrení, ktoré pripravujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít ÓdorZuzana Čaputová