Opozičné strany PS, SaS a KDH sa pre stopnutie diskusie k rozpočtu obrátia na ústavný súd (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB strán SaS, PS a KDH
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozičné strany Progresívne Slovensko (PS), Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podajú podnet na Ústavný súd SR pre rozhodnutie predsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho, ktorý vo štvrtok ukončil rozpravu k štátnemu rozpočtu, aj keď do nej ešte boli prihlásení poslanci.

„Noc dlhých nožov“

„V Národnej rade SR sme opäť zažili „noc dlhých nožov“, bol to návrat Vladimíra Mečiara, jeho duch sa vznášal v rokovacej sále, lebo opäť raz koaličná väčšina znásilnila demokratické princípy a pravidlá, uťala diskusiu a iba si sami poschvaľovali všetko, čo potrebovali,“ povedal predseda PS Michal Šimečka. Z Petra Pelleginiho sa podľa neho stal cenzor.

„Človek, ktorý chcel zo slovenskej politiky a národnej rady vniesť nejakú novú politickú kultúru, sa nakoniec zachoval tak, ako doteraz vždy – poslúžil Robertovi Ficovi vo vykonávaní jeho zámeru,“ uviedol.

Dôvod na odvolávanie

Predseda SaS Richard Sulík doplnil, že Pellegrini síce mal právo ukončiť diskusiu, avšak podľa rokovacieho poriadku bol spravodajca povinný prečítať všetky dovtedy neprečítané pozmeňujúce návrhy, čo sa nestalo.

„Ak Ústavný súd SR rozhodne, že Pellegrini porušil zákon, myslíme si, že toto bude dôvod na jeho odvolávanie,“ povedal. Verejný tlak bude podľa opozície pokračovať naďalej. Protesty na námestiach sú predbežne naplánované na druhý januárový týždeň. Miesta a časy opozičné strany včas oznámi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaPeter PellegriniRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie Národná rada SRÚstavný súd SR